Biļešu skaits uz visām izrādēm ierobežots.
Biļetes nepieciešamas bērniem no 3 gadu vecuma (izņemot uz izrādi “FIGŪRAS” - biļete nepieciešama no 2 gadu vecuma)
Biļešu cenas.
Uz izrādēm “VISI SKAITĀS”, “SKOLOTĀJAS”, “FIGŪRAS”, “BRIESMĪGI PRIECĪGAS LIETAS”, “PILSĒTA, ESI MANS MEŽS”, “ES ARĪ TE, KAS MAN IR JĀDARA”, “MANAS DOMAS GRIB AR MANI PARUNĀT”:
Līdz 3.jūlijam - 12 eiro (1 personai); 36 eiro (ģimenes biļete 4 personām).
No 4. jūlija - 15 eiro (1 personai); 45 eiro (ģimenes biļete 4 personām).
Uz izrādi “VAIRS NEVIENU”
Līdz 3.jūlijam - 15 eiro (1 personai); 45 eiro (ģimenes biļete 4 personām).
No 4. jūlija - 17 eiro (1 personai); 51 eiro (ģimenes biļete 4 personām).
Atlaides.
Valmieras Kultūras kartes īpašniekiem (saņemot Jaunumu e-pastu) un deklarētajiem Valmieras novada iedzīvotājiem, izmantojot mobilo lietotni ‘Valmiera’ (informācija lietotnē) atlaide biļetei – 25%.
Skatuves mākslas - režijas, scenogrāfijas, horeogrāfijas, dramaturģijas, kritikas un citiem nozares profesionāļiem un studentiem, kā arī skatuves mākslas notikumu kuratoriem un producentiem, iegādājoties biļetes uz festivāla izrādēm, pieejama 25% atlaide 1 biļetei (1 personai) uz katru izrādi. Pieteikšanās Profesionāļa biļetei šeit: https://ej.uz/profbilete
Iespēja atbalstīt!
Uz visām izrādēm ir iespēja iegādāties Festivāla atbalstītāja biļeti, pievienojot pirkumam 5 EUR, ar šo atbalstu Tu palīdzi festivālam būt!
Cita informācija.
Pasākumā laikā tiks fotografēts un filmēts. Foto un video var tikt izmantoti publicitātes materiālos.
Biļetes nebūs iespējams iegādāties kasēs un izrāžu norises vietās!
Festivāla atcelšanas gadījumā nauda par iegādātajām biļetēm tiks atgriezta 1-3 darba dienu laikā.
Biļetes pieejamas sadaļā PROGRAMMA vai www.mobilly.lv un MOBILLY mobilajā lietotnē
Valmieras vasaras teātra festivāls aicina pieteikties dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā - festivāla ietvaros notiks nedēļu ilga, intensīva apmācību programma par bērnu un jauniešu tiesībām, vecuma posmu raksturīgākajām iezīmēm, kā arī skatuves mākslu tieši šai auditorijai. Pieteikties aicināti jaunie profesionāļi vai studējošie dažādās teātra nozarēs, bet ne tikai – gaidīti arī literatūras, izglītības, kultūras un citu nozaru pārstāvji, kas strādā ar bērniem un jauniešiem. Pieteikšanās forma pieejama https://ej.uz/BUJTI_2023_VVTF būs pieejama līdz 1.jūlijam.
Festivāla nedēļā no 31.jūlija līdz 6.augustam notiks teorētiskas un praktiskas apmācības par bērnu un jauniešu skatuves mākslas specifiku, auditorijas uztveri, uzvedību dažādos vecumposmos, būs iespēja dalīties pieredzē un kopīgi analizēt gan dažādas grāmatas, gan izrādes, kā arī dalībnieki strādās pie savas izrādes vai cita radoša darba idejas. Institūta programma tiek veidota, balsoties uz profesionāļu, kas ikdienā strādā ar bērnu un jauniešu auditoriju, ieteikumiem, praktisko pieredzi un metodes pielietojumu dzīvē. Vienam no jaunajiem māksliniekiem pēc apmācību beigām tiks dota iespēja strādāt un realizēt savu izrādes ieceri nākamā gada festivālā. Dalības maksa institūta programmā ir 100 EUR. Festivāla ietvaros Bērnu un jauniešu teātra institūta programma darbojas nu jau ceturto gadu.
Tiek meklēti 5 dejotāji, kuri ir gatavi piedalīties Igauņu horeogrāfes Keity Pook izrādē PILSĒTA, ESI MANS MEŽS, kā arī projekta tēmas izpētes procesā, kuras laikā notiks eksperimenti ar dažādām meža praksēm, vienlaikus veicinot personisko prakšu radīšanu.
Norises laiks- no 2023. gada 23. jūlija līdz 6. augustam.
PIETEIKŠANĀS TERMIŅŠ 2023. gada 11.jūnijs, AIZPILDOT ANKETU:
https://forms.gle/exDy8HsFDMBVBvNC9
KRITĒRIJI
18-60+ gadus veci dejas profesionāļi, entuziasti un dejas nozares studenti, kurus interesē kustību pētījumi un jūtas droši, strādājot ar dažādiem kustību improvizācijas uzdevumiem.
Darba valoda- angļu.
LAIKA PLĀNS
Ierašanās datums - 23. jūlija vakars.
Izpētes un mēģinājumi - 24. jūlijs - 3. augusts
Izrādes - 4., 5. un 6. augustā
KONCEPTS
PILSĒTA, ESI MANS MEŽS ir aizraujošs performances veidošanas projekts, kura centrā ir pilsētvide un tās organiskā apkārtne, pievēršot uzmanību tam, kā ienest mežu pilsētas ainavā un radīt jaunu vizuālā miera sajūtu. Projekta gaitā dalībnieki iesaistās ar saviem fiziskajiem ķermeņiem, kustībām un uzmanību gan pilsētvidē, gan dabā, cenšoties izpētīt saikni starp cilvēka un objekta performancēm un to attiecības ar vietu, telpu un citiem cilvēkiem un objektiem, izmantojot dažādas kognitīvas un spriedzes prakses. Programma kultivē sinestēzijas prakses un rosina eksperimentēt ar V. Mikita un K. Pook meža praksēm, vienlaikus veicinot personisko prakšu radīšanu. Izpildītāji sāk savu ceļojumu, pētot pilsētas ainavu, pēc tam pāriet uz dabisko vidi un atnes savas jauniegūtās zināšanas atpakaļ uz pilsētu. Keitijas zinātkāri izraisa izpratne par to, kā ķermenis reaģē un mainās, meklējot atbildes uz jautājumu: "Vai pilsēta var būt mans mežs?".
Pēc izpētes un radošās fāzes noslēguma no apkopotā materiāla tiks veidota performatīva partitūra, kas Valmieras vasaras teātra festivālā tiks izrādīta piecas reizes.
Izrādes dalībniekiem tiks segti ceļa un ēdināšanas izdevumi, nodrošināta dzīvesvieta Valmierā, kā arī iespēja bez maksas apmeklēt visas festivāla izrādes.
Keity Pook ir igauņu izcelsmes, Bristolē dzīvojoša performanču māksliniece, horeogrāfe, dejas skolotāja un kustību režisore. 2020. gadā viņa ieguva maģistra grādu Londonas Laikmetīgās dejas skolā un pabeidza horeogrāfijas un dejas pedagoģijas bakalaura studijas Tartu Universitātē Igaunijā.
2020. gadā viņa ir līdzdibinātāja mākslas kolektīvam "inklingroom", kas rīko mākslas pasākumus, apvienojot skaņu, performances mākslu un laikmetīgo deju Londonā, kā arī pasākumus Berlīnē, Tallinā un Bristolē. Kopš 2021. gada aprīļa viņa vada interaktīvu radio raidījumu Netil Radio "Movement Class with inklingroom", kurā piedalās topošie horeogrāfi un dejotāji no Apvienotās Karalistes un Igaunijas. Tajā pašā gadā viņai tika piešķirts Anglijas Mākslas padomes (Art Council England) Radošās attīstības fonds, lai attīstītu projektu "Radošās prakses attīstība: No horeogrāfijas līdz kinematogrāfijai", kura mērķis bija producēt, režisēt un horeogrāfēt savu pirmo dejas filmu. Nesen viņa saņēma atbalstu no Arts Council England, PRS Foundation un Help Musicians, lai sadarbībā ar elektroniskās mūzikas komponistu Yraki radītu starpdisciplināras dzīvās performances.
Viņai patīk pētīt idejas par indivīda pieredzi mūsdienu pasaules kontekstā, kas tiek pretstatīta dabas un sociālpolitiskajai videi, to bieži vien atainojot ar postinterneta estētiskās klātbūtnes palīdzību. Viena no darba metodēm, ko viņa izmanto savā izpētē, ir improvizācijas ietvars, kas bieži atklāj unikālu, svaigu un jēgpilnu horeogrāfiju.
Ar saviem darbiem viņa tiecas izaicināt mūsu priekšstatus par skaistumu un varu un apšaubīt veidus, kā digitālās tehnoloģijas veido mūsu izpratni par pasauli. Viņas starpdisciplinārā pieeja balstās uz dažādām ietekmēm, sākot no estētikas teorijām un neirozinātnes līdz populārajai kultūrai un sociālajiem medijiem, lai radītu inovatīvas un pārdomas rosinošas izrādes.
PILSĒTVIDE. ORIĢINĀLDARBI. PIRMIZRĀDES. GAISOTNE.
Valmieras vasaras teātra festivāla programmas pamatā – īpaši festivālam radīti darbi, ko veido nacionālā un starptautiskā mērogā zināmi profesionāļi. Neierastās vietās un oriģinālās formās Valmieras pilsētvidē notiek izrādes un notikumi visai ģimenei, kas izklaidē, bagātina, provocē, un noteikti neatstāj vienaldzīgus festivāla apmeklētājus. Festivāls notiek ik gadu, katru otro no tiem veltot īpaši bērnu un pusaudžu auditorijai.
Festivāls ir guvis plašu publicitāti, skatītāju atsaucību un teātra profesionāļu, kā arī kritiķu atzinību, saņemot Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvu “Kilograms kultūras” kategorija "Gada pārsteigums" (2016) un "Spēlmaņu nakts" balvas nominācijās "Gada izrāde bērniem" (2020), "Gara izrāde pusaudžiem" bērnu žūrijas vērtējumā (2019), "Žūrijas specbalva" (2019), individuālus apbalvojumus festivāla māksliniekiem, kā arī Dejas balvu kategorijā "Dejas iestudējums bērniem un jauniešiem" (2021), "Spēlmaņu nakts" Žūrijas specbalva jauniestudējumam - opera VĒSĀ (2022).
BUJTI
Festivāla paspārnē 2020.gadā izveidots Bērnu un jauniešu teātra institūts (BUJTI) jeb apmācības un pētniecība jaunajiem teātra profesionāļiem, kas vēlas strādāt tieši bērnu un jauniešu teātra žanrā. Tā ir iespēja arī realizēt savu izrāžu ieceres festivālā un izmantot šo platformu tālākai mākslinieka un izrādes attīstībai.
Jau daudzus gadus festivāls sadarbojas ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA, kas festivāla ietvaros Valmieras pilsētvidē rīko īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolu. Projekta laikā tapušās instalācijas, objekti un festivāla pilsēta ir kā atsevišķs notikums, kas katru gadu pārsteidz, piesaista lielu apmeklētāju skaitu un rosina sarunas.
FESTIVĀLA JAUNIESTUDĒJUMI:
Lielformāta koncerts CITU DZIESMU SVĒTKI, rež. Mārtiņš Meiers, mākslinieciskais vad. Jēkabs Nīmanis. Norises vieta - Valmieras estrāde.
Opera VĒSĀ, ideja un telpa Katrīna Neiburga, rež. Klāvs Mellis, komponiste Anna Ķirse. Norises vieta - topošā mākslas telpa "Kurtuve", Rīgas iela 25.
21.gadsimta absurds RINDA, rež. Toms Treinis (Valmieras teātris). Norises vieta - stāvlaukums pie Multikluba, Tirgus iela 5.
Dvēseles nemiers dejas valodā PLAUŠAS, rež. Inese Mičule. Norises vieta - Gaujmala pie Stāvajiem krastiem Sajūtu parkā.
Veltījums mājām un mītnēm TUVIE TĀLIE, rež. Kirils Ēcis un Elīza Dombrovska. Bijusī uzņēmuma administrācijas ēkas Aktu zāle, Raiņa iela 14.
Klejojoša izrāde bērniem HAMOKA KOMŪNA, rež. Sabīne Alise Ozoliņa. Norises vieta - Valmiermuižas parks, kā arī izbraukuma izrādes Valmieras novadā.
IEPRIEKŠĒJO GADU IZRĀDES:
Izrāde par futbolu UZVARA IR MIRKLIS, rež. Valters Sīlis. Norises vieta - Valmieras 2.vidusskolas sporta laukums, kā arī izbraukuma izrādes Rīgā, Gulbenē un Liepājā.
Vasarīga izrāde par mīlestību un cita veida patikšanām MARIJA UN ZIBENS, rež. Paula Pļavniece, teātra trupa Kvadrifrons. Norises vieta - Garā iela 3.
Klausāmizrāde visai ģimenei URBĀNAIS SAFARI, autores Ance Muižniece un Pamela Butāne. Norises vieta - dažādi maršruti Valmieras pilsētā.
FESTIVĀLA PROGRAMMA:
Izrāde, kuras laikā Tu dodies misijā PASAULES GALS UN CITAS BLĒŅAS, režija - Krista Burāne. Norises vieta: Valmieras 5.vidusskola, Raiņa iela 3
Leģenda par laimes ēdājiem CILTS, režisors - Toms Treinis. Norises vieta: aiz Valmieras teātra, Lāčplēša iela 4
Komiska dejas izrāde par pusaudžu pirmajām pieredzēm PUS AUDZIS, horeogrāfe - Liene Grava. Norises vieta: Zvejnieku iela 13
Skābā skudru drāma BUMBA NERUNĀ, režisore - Māra Uzuliņa. Norises vieta: G.apiņa ielas kvartāls, sākums G.Apiņa ielā 12
Vasarīga izrāde par mīlestību un cita veida patikšanām MARIJA UN ZIBENS, režisore - Paula Pļavniece. Norises vieta: Garā iela 3
STUDENTU ŠĶŪNIS. Dokumentāla izrāde - pastaiga UPE, horeogrāfe - Kristīne Brīniņa. Norises vieta: Valmieras pilsēta, sākums pie Pilsētas kapiem. Izrāde visai ģimenei SAMSONA CEĻOJUMS, režisore - Endīne Bērziņa. Norises vieta: Valmieras teātris.
Klausāmizrāde ģimenei URBĀNAIS SAFARI, radošā komanda - Ance Muižniece un Pamela Butāne. Norises vieta: Valmieras pilsēta, sākums Hanzas laukumā.
FESTIVĀLA PROGRAMMA:
Izrāde par futbolu UZVARA IR MIRKLIS, režija un ideja - Valters Sīlis. Norises vieta: Valmieras 2.vidusskolas sporta laukums, Raiņa iela 11
Par evolūciju 1 daļā α SAPIENSI, REŽISORS Elmārs Seņkovs. Norises vieta: Valmieras pilsētas estrāde
Izrāde - instalācija VIJOLĪŠU APSĒSTĪBA, koncepcijas autore un izpildītāja Inga Tropa, norises vieta: Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Purva iela 12
Kustības un skaņas izrāde SATIKT, autori - IevaKrish, norises vieta: angārs Purva ielā 12A.
Ļoti melna, iespējams, komēdija Mārtins Makdona INIŠMORAS LEITNANTS, režisors Mārtiņš Eihe, norises vieta: pagalms, Beātes iela 12
Kustību izrāde visai ģimenei PUS OTRS, režisore Liene Grava. Norises vieta: Andreja Upīša iela 2, Valmiera.
Garāžas izmēra izrāde bērniem PAGALMS ATDZĪVOJAS, režisors Toms Treinis. Norises vieta: pagalms Rīgas ielā 11, Valmiera
Notikums 'viss būs labi', autore Monika Pormale, norises vieta, veikala skatlogs Rīgas ielā 28
Laiska klausāmizrāde ar ekskursijas elementiem TOUR DE VALMIERA, autori un izpildītāji KVADRIFRONS, norises vieta: dažādas vietas Valmierā
STUDENTU ŠĶŪNIS, Latvijas Kultūras akadēmijas studentu veidota audioizrāde pastaigai "Fantāziju intervences Valmierā", kas tapa studiju uzdevuma ietvaros par dokumentalitātes un fikcijas savienošanu. Dažādas norises vietas Valmierā. Izrādes ierakstus veidoja: Linda Rudene, Katrīna Dūka, Aldis Pommers, Jurģis Sulenieks, Kristiāna Šuksta.
Vizuāla skaņas ekspozīcija TĀLAVAS TAURĒTĀJS, video gleznas - MAREUNROL'S, norises vieta: Valmieras koncertzāle Vecpuišu parkā.
FESTIVĀLA PROGRAMMA:
Izrāde braucošā autobusā UNWANTED, režisore Jessica Wilson. Norises vieta: autobuss
Kustību izrāde visai ģimenei PUS OTRS, režisore Liene Grava. Norises vieta: Andreja Upīša iela 2, Valmiera.
Zinātniskās īstenības piedzīvojumi STACIJA NEZINKASKURIENS, režisore Paula Pļavniece. Norises vieta: Valmieras memoriāls, Lucas iela 2A, Valmiera.
Izrāde par noteikumiem TOOLS TO RULE, izrādes veidotāji Ajjar Ausma, Helen Reitsnik, Kaart Tonisson, PaarPaarenson, Tiina Moolder (Igaunija), Vecpuišu parks, L.Paegles iela 10, Valmiera
Garāžas izmēra izrāde bērniem PAGALMS ATDZĪVOJAS, režisors Toms Treinis. Norises vieta: pagalms Rīgas ielā 11, Valmiera
Tikšanās ar šausmīgiem elementiem B_Ž_S, režisors Reinis Boters (Kvadrifrons). Norises vieta: angārs Plostnieku ielā 12, Valmiera
Izrāde mazd;arziņā MŪŽĪGĀ IZLAUŠANĀS, režisors Klāvs Mellis (Kvadriforns). Norises vieta: dārzs Beātes ielā 9, Valmiera
Jauno horeogrāfu īsformāta darbu sērija ĀRĒJAIS KLIMATS / IEKŠĒJAIS LAIKS. Norises vieta: Valmieras teātra skatuve
Melnā komēdija Roberts Askinss NELABĀ ROKA, režisors Kārlis Krūmiņš. Norises vieta: Valmieras teātra skatuve
FESTIVĀLA PROGRAMMA:
Fantāzija par brīvību MUŠAS (Kārļa Krūmiņa adaptācija Ž.P. Sartra lugai ar tādu pašu nosaukumu), režisors Kārlis Krūmiņš. Norises vieta – senais lopu laidars Valmiermuižā, Dzirnavu iela 15
Pasaules pirmizrāde! Laikmetīgā opera NEZINĀMAIS NEZINĀMAIS, režijas, libreta un telpas autors Viesturs Meikšāns. Norises vieta – Purva iela 12A, C korpuss (angārs), Valmiera
Mūzikas teātra izrāde PAVASARIS (pēc F.Vēdekinda lugas “Pavasara atmoda” (1891) motīviem), režisore Alicia Geugelin un radošā komanda Kvadrifrons. Norises vieta: ražošanas biznesa loģistikas centrs “VALTECH”, Leona Paegles iela 47, agrākā Valmieras maizes kombināta teritorija, Valmiera
Muzikāls ceļojums ar būvniecības spēkratu iesaisti un paraugdemonstrējumiem TRAKTOPERA, dramaturgs un režisors Andris Kalnozols. Norises vieta – pļava pie Valmieras dzīvnieku patversmes Mālu ielā 5/7, Valmiera
Teātris tukšā baseinā KUR PAZUDIS VIKTORS SAPROPELIS?, režisore Paula Pļavniece. Norises vieta – Peldbaseins, Zvaigžņu iela 4, ieeja no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas pagalma
Piedzīvojums-radošās darbnīcas un izrāžu sērija bērniem NEZVĒRS. Radošā komanda: Lone Twin /UK/. Norises vieta – koncertzāle VALMIERA, Leona Paegles iela 10, Valmiera
MokuMentāla teātra izrāde, Hava Ariāna INUAKI REPTILIS MANĪ, režisore Inga Tropa. Norises vieta: neesošs psihoterapeita kabinets Meža ielā 7, ieeja no stāvlaukuma puses, Valmiera
STUDENTU ŠĶŪNIS, Norises vieta – Valmieras muzeja garšaugu dārzs, Pilskalna iela 2, Valmiera. Latviešu tautas pasaku virtene (izrāde bērniem, ko veido Latvijas Kultūras akadēmijas režijas un aktiermākslas studenti), Dokumentāli stāsti (izrāde pusaudžiem, ko veido Latvijas Kultūras akadēmijas režijas un aktiermākslas studenti)
Valmieras drāmas teātra viesizrāde. Stāsti par dzīvi mežā, S.Reinsone MEŽA MEITAS, režisors Mārtiņš Eihe. Norises vieta – mežs pie upes, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks, Valmiera
FESTIVĀLA PROGRAMMA:
Teātris mēbeļu veikalā “KUR PAZUDIS VIKTORS SAPROPELIS?”, rež.Paula Pļavniece. Norises vieta: mēbeļu veikals Valmierā
Dokumentāla dejas izrāde “SPĒLĒSIM MĀJĀS”, rež. Kristīne Brīniņa. Norises vieta: meža ieloks pie Gaujas
Izrāde ar radošās laboratorijas elementiem “ŪDENS”, rež. Inga Tropa. Norises vieta: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta teritorija Valmierā
Izrāde ar piedzīvojumiem mežā “ŠTĀBIŅŠ”, rež. Kārlis Krūmiņš. Norises vieta: slepena vieta mežā, kas jāatrod ar orientēšanās spēles palīdzību
Muzikāls ceļojums ar būvniecības spēkratu iesaisti “TRAKTOPERA”, rež. Andris Kalnozols. Norises vieta: privāts zemes gabals Valmierā
Igaunijas – Latvijas kopprojekts, izrāde bērniem “MINDSTUFF”, rež. Igaunijas laikmetīgās dejas kompānija ZUGA. Norises vieta: tirdzniecības centra pazemes autostāvvieta
Reāls “stafs” par Naktsklubu jauiešiem “KLUBS”, rež. Elmārs Seņkovs un Pauls Iklāvs. Norises vieta: naktsklubs Valmierā
Pagalmu teātris bērniem “Nāc laukā!”, režisors Kārlis Krūmiņš. Norises vieta: dažādi Valmieras daudzdzīvokļu namu pagalmi /izrāde nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai jauniešiem” 2016/2017.gada sezonā/
Paralēlajā programmā: Skaņas izrāde - audiāla instalācija koncerta formā “PURVA BRIDĒJS. CILTSKOKS.”, rež. Kristaps Pētersons. Norises vieta: Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks
FESTIVĀLA PROGRAMMA:
Rainis “SPĒLĒJU, DANCOJU” (nakts ar velniem, maskām, mīlestību), radošajā komandā režisors Mārtiņš Eihe un grupa “Iļģi”. Norises vieta: Valmiermuižas laidara pagalms
Rūdolfs Blaumanis “TĀLAVAS TAURĒTĀJS” (modes skaņu poēma), radošajā komandā modes mākslinieki MAREUNROL’S, mūziķis Shipsea, režisors Elmārs Seņkovs. Norises vieta: senais dzelzceļa bānīša depo Valmierā
Augusts Strindbergs “JŪLIJAS JAUNKUNDZE” (kaislību drāma), viesizrāde no Igaunijas - MTÜ Kell Kümme theatre. Norises vieta: Valmieras muzeja pagalms
Pagalmu teātris bērniem “NĀC LAUKĀ!”, režisors Kārlis Krūmiņš. Norises vieta: dažādi Valmieras daudzdzīvokļu namu pagalmi /izrāde nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai jauniešiem” 2016/2017.gada sezonā/
Jaunatnes brīvais teātris “SUPSUPSUKAS”, režisors Jurijs Djakonovs. Norises vieta: Valmieras skeitparks