"VAIRS NEVIENU", teātra izrāde skolas vecuma jauniešiem

Ilgums: līdz ~1h
Valoda: LV
Ieteicamais vecums: 14+
JAUNIESTUDĒJUMS
Norises vieta:
Valmieras Valsts ģimnāzija, L.Paegles iela 40
Skatīt kartē
Režisors:
Dmitrijs Petrenko
Dramaturgs:
Nils Sakss Konstantinovs
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks:
Mīnus Astoņi
Komponiste:
Anna Fišere
Lomās:
Valts Skuja, Kintija Stūre, Karīna Tatarinova

Izrāde top sadarbībā ar Liepājas teātri

Pašnāvība ir briesmīgākais iznākums. Tā pazudina vienu dzīvi un neatgriezeniski satricina desmitiem citu. Vislielākais risks ar to sastapties ir jauniešiem. Un reizē tas ir risks, par kuru visgrūtāk runāt. Jo kamēr tas nav noticis, tikmēr tā ir tikai tāla, nereāla iespējamība. Bet kad tas ir noticis, tad... ir jau par vēlu.

Teātra izrāde “Vairs nevienu” ir veidota kā iespēja kopīgi meklēt veidus, lai mēs varētu ātrāk pamanīt grūtības un palīdzēt viens otram. Tā ved līdzi reālam dzīves notikumam vienā no Latvijas skolām, kur klases audzinātāja saņēmusi anonīmu pašnāvības vēstuli no kāda skolnieka. Iesaistoties profesionāļiem un arī pašiem klasesbiedriem, ātri kļūst skaidrs - neviens no mums nezina pareizos vārdus, bet svarīgs ir katrs mēģinājums runāt. Pat ja šis mēģinājums iesākumā var šķist neveikls, smags, sarežģīts vai varbūt pat nedaudz komisks…

Tāpat kā tas notika īstajā dzīvē, arī šī izrāde apliecina - gan pusaudžu problēmas ir īstas un lielas, gan arī mūsu iespējas būt palīdzošiem ir tikpat lielas un īstas. Arī neliels pirmais solis un vienkārša, cilvēcīga saruna var būt īpaši nozīmīga, lai mēs sasniegtu mērķi - vairs nevienu pašnāvībā zaudētu jaunieti Latvijā.

Datums:
05.08.2023.
Laiks:
Papildizrāde 5.augustā 19:00 PĀRDOTS
Citi pieejamie laiki:
No items found.

Iepazīsti festivālu

Mazdārziņos, garāžās un zem tilta notiek izrādes visai ģimenei.