"UZVARA IR MIRKLIS", izrāde par futbolu

Ilgums: 1:40 h
Valoda: LV
Ieteicamais vecums 10+
Norises vieta:
Valmieras 2.vidusskolas sporta laukums, Raiņa iela 11
Skatīt kartē
Režija un ideja:
Valters Sīlis
Horeogrāfija:
Kristīne Brīniņa
Skaņas mākslinieks:
Gatis Krievāns
Gaismas mākslinieks:
Oskars Pauliņš
Producente:
Laine Pole
Līdzproducents:
Istabas teātris
Piedalās:

aktieri Arturs Krūzkops, Kristians Karēļins, Jānis Kronis, dejotāji Agate Bankava, Emanuēla Zvaigznīte, Nauris Miķelis Goba, Edvards Kurmiņš, Arturs Muskars, kā arī futbola komandas "Valmiera FC" U16 un U18 spēlētāji 

11 cilvēki pret 11 cilvēkiem spēlē spēli lielā laukumā, uzdevums ir dabūt bumbu pretinieku vārtos. Pirms spēle ir sākusies, viss vēl ir iespējams. Sākas 90 minūšu cīņa, kurā visu var izšķirt viena kļūda. Kļūdas šajā spēlē ir neizbēgamas. Bet, ja tās pieļaujot izdodas saglabāt vienotu komandu, tad arī lieli pārsteigumi ir iespējami. 

Izrāde stāstīs par spēli Stambulā  2003.gada 19. novembrī, kad Latvijas un Turcijas futbola izlašu futbola mačs rezultējās 2:2. Šis neizšķirts, iespējams, ir lielākā uzvara Latvijas futbola vēsturē, jo pateicoties tam, pirmoreiz bija iespējams nokļūt 2004. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā. Kā līdz šim Latvijas futbolam vēsturiskajam notikumam izdevās nokļūt? Kas notiek pēc tam, kad uzvara kļuvusi par skaistām atmiņām?

Iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2020.gada festivālā. Izrāde saņēma lielu atsaucību, un tika nominēta vairākām “Spēlmaņu nakts” balvām – Gada režisors Valters Sīlis, Gada gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, Gada kustību māksliniece Kristīne Brīniņa, kā arī Gada labākā lielās formas izrāde.

Īpašs paldies British Council un Latvijas Futbola federācijai!

Datums:
06.08.2021.
Laiks:
21:00
Datums:
07.08.2021.
Laiks:
21:00

Iepazīsti festivālu

Mazdārziņos, garāžās un zem tilta notiek izrādes visai ģimenei.