"UZVARA IR MIRKLIS", izrāde par futbolu

Ilgums: 1:30 h
Valoda: LV
Ieteicamais vecums 10+
"Spēlmaņu nakts" laureāte!
Norises vieta:
Valmieras 2.vidusskolas sporta laukums, Raiņa iela 11
Skatīt kartē
Režija un ideja:
Valters Sīlis, "Spēlmaņu nakts" laureāts kategorijā "Gada režisors"
Horeogrāfija:
Kristīne Brīniņa
Skaņas mākslinieks:
Gatis Krievāns
Gaismu mākslinieks:
Oskars Pauliņš
Scenogrāfs:
Uģis Bērziņš
Izpildproducente:
Laine Pole
Līdzproducents:
Istabas teātris
Piedalās:

aktieri Arturs Krūzkops, Kristiāns Karēļins, Jānis Kronis, dejotāji Agate Bankava, Katrīna Stepiņa, Nauris Miķelis Goba, Edvards Kurmiņš, Arturs Muskars, kā arī futbola kluba VALMIERA FC/ VSS U-15komanda, treneris Māris Antons.

11 cilvēki pret 11 cilvēkiem spēlē spēli lielā laukumā, uzdevums ir dabūt bumbu pretinieku vārtos. Pirms spēle ir sākusies, viss vēl ir iespējams. Sākas 90 minūšu cīņa, kurā visu var izšķirt viena kļūda. Kļūdas šajā spēlē ir neizbēgamas. Bet, ja tās pieļaujot izdodas saglabāt vienotu komandu, tad arī lieli pārsteigumi ir iespējami. 

Izrāde stāstīs par spēli Stambulā  2003.gada 19. novembrī, kad Latvijas un Turcijas futbola izlašu futbola mačs rezultējās 2:2. Šis neizšķirts, iespējams, ir lielākā uzvara Latvijas futbola vēsturē, jo pateicoties tam, pirmoreiz bija iespējams nokļūt 2004. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā. Kā līdz šim Latvijas futbolam vēsturiskajam notikumam izdevās nokļūt? Kas notiek pēc tam, kad uzvara kļuvusi par skaistām atmiņām?

Iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2020.gada festivālā. Izrāde saņēma lielu atsaucību, un tika nominēta vairākās kategorijās un saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā – Gada režisors Valters Sīlis.

Īpašs paldies British Council un Latvijas Futbola federācijai!

Izrādes vizuālās identitātes autors Aleksandrs Breže.

Skatītājiem, kuri 2021. gadā iegādājās biļetes uz izrādi UZVARA IR MIRKLIS, bet neprasīja naudas atgriešanu, lūdzam rakstīt uz festivals@valmierasnovads.lv, norādot, kurā datumā vēlaties izrādi apmeklēt.

Iepazīsti festivālu

Mazdārziņos, garāžās un zem tilta notiek izrādes visai ģimenei.