Latvijas Laikmetīgās mākslas centra meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem

Notiek visu nedēļu
Iepriekšēja pieteikšanās
Sākot no 5 gadiem
Bezmaksas
Norises vieta:
Festivāla centrs un Vecpuišu parks
Skatīt kartē

Darbnīcu norise no 3.- 8.augustam!

Pieteikšanās līdz 1.augustam (vai kamēr tiks piepildītas brīvās vietas). Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Anketa šeit: https://ej.uz/Valmierasdarbnicas

Dalība visās meistardarbnīcās ir bezmaksas!

 

Nedēļas garumā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs piedāvās 7 dažādas radošas meistardarbnīcas laikmetīgās mākslas iepazīšanai. Meistardarbnīcas vadīs spilgti, šobrīd aktīvi strādājoši Latvijas mākslinieki, un tās piemērotas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem!

Atbilstoši šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla izvirzītajai tēmai “Pasaule cita acīm”, meistardarbnīcu ietvaros, brīvā atmosfērā bērniem un jauniešiem tiks sniegta iespēja būt radošiem, līdzdalīgiem un meklēt risinājumus ārpus ierastajām shēmām un skolu izglītības programmām, akcentējot empātijas un savstarpējās iecietības nozīmi bērnu un jauniešu vidū.

Laikmetīgā māksla nepiedāvā gatavas atbildes uz notiekošo, taču atsedz alternatīvus veidus, kā palūkoties uz problēmām mums apkārt, aicina jautāt, domāt, būt kritiskiem un atvērtiem dažādajam, iedrošināt uz pārmaiņām, vienlaikus veicinot sabiedrības iesaisti pilsētas attīstībā, rosinot kritisko domāšanu un audzinot sociāli aktīvu un atbildīgu sabiedrību.

Vienas radošās darbnīcas ilgums no divām līdz sešām stundām.

 

Meistardarbnīcu PROGRAMMA

Otrdiena, 3. augusts

12:00 Darbības zīmējumu meistardarbnīca “LIEC MANI MIERĀ!” jauniešiem kopā ar mākslinieci Andu Lāci

Gleznotāja un performanču māksliniece Anda Lāce savā meistardarbnīcā “LIEC MANI MIERĀ!”, izmantojot performances mākslas paņēmienus un elementus, kā arī turpinot lielformāta darbības zīmējuma metodi, kopā ar jauniešiem strādās ar kustību, krāsu un sarežģītu pieredžu pārrakstīšanu (pārgleznošanu). Darbnīca bez priekšzināšanām! Visi darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Dalībnieku vecums: 14 – 17 gadi. Dalībnieku skaits: 10.

 

Trešdiena, 4. augusts

12:00 Laikmetīgās mākslas eksperimentu darbnīca “CITI REDZĒS, KA UZTRAUCOS” bērniem un jauniešiem kopā ar mākslinieci Evu Vēveri

Vizuālā māksliniece Eva Vēvere (http://evavevere.com) laikmetīgās mākslas eksperimentu darbnīcas “CITI REDZĒS, KA UZTRAUCOS” ietvaros izvēlējusies tēmu, kas saistīta ar trauksmes sajūtu un uztraukšanos. Tēmas izvēli skaidro pati māksliniece: “Šis gads iezīmējis jaunu trauksmes līmeni ar ko jātiek galā - saistībā ar globālo situāciju, digitalizāciju, ierobežojumiem.” Māksliniecei šobrīd ir aktuāli strādāt ar teksta pārvēršanu objektos, šī metode tiks integrēta arī darbnīcā,  secīgi piedāvājot 5 dažādus radošus procesus -eksperimentus, katrs no tiem saistīts ar kādu konkrētu tehniku un ar trauksmes sajūtu saistītu tēmu - izolācija, informācija, transformācija, līdzsvars u.c. Pieci uzdevumi dažādā intensitātē ļaus mijiedarboties ar papīru un materialitāti-  no pavisam trauksmainiem veidiem -plēst, ņurcīt, burzīt, griezt, līdz kontrolētākām un mierpilnākām darbībām –līmēt, locīt, veidot, darboties ar tekstu un attēlu. Visi darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Dalībnieku vecums: 8 – 15 gadi. Dalībnieku skaits: 20.

 

Ceturtdiena, 5. augusts

12:00 Performatīva foto pastaiga –radošā darbnīca “MĒS NO CITAS PLANĒTAS!” jauniešiem kopā ar mākslinieci Viku Ekstu

Vizuālās mākslinieces Vikas Ekstas (www.vikaeksta.com) foto pastaigā – radošajā meistardarbnīcā “MĒS NO CITAS PLANĒTAS!” tiks dota iespēja doties performatīvā pastaigā pa Valmieru, tāpēc jau iepriekš aicinām dalībniekus padomāt par savām mīļākajām vietām pilsētā. Darbnīcā tiks izmantota vienas minūtes skulptūras metode - sadaloties grupās un izmantojot dažādus materiālus, kā arī viens otru kā modeļus, jauniešiem būs iespēja radīt tēlus, domājot par nodarbībā izvirzīto tēmu. Tēli tiks fiksēti fotogrāfijās. Visi darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Dalībnieku vecums: 10 – 16 gadi. Dalībnieku skaits: 10.

Piektdiena, 6. augusts

12:00 Aktīvā / drosmes meistardarbnīca "(NE)KLUSĒŠANA – (NE)PIEKRIŠANA" bērniem un jauniešiem kopā ar mākslinieci Gundegu Eveloni

Starpdisciplināri strādājošā māksliniece Gundega Evelone (http://gundegaevelone.berta.me/) aktīvajā drosmes meistardarbnīcā"(NE)KLUSĒŠANA – (NE)PIEKRIŠANA" izmantojot laikmetīgo mākslu, iesaistīsies dažādu problēmu situāciju risināšanā. Performanču un etīžu veidā tiks izspēlētas reāli notikušas situācijas, un tiks izdomāti to alternatīvi pozitīvi, reāli vai neticami risinājumi - kas notiktu, ja kāda no iesaistītājām pusēm nebūtu klusējusi?  Meistardarbnīca piedāvās atklāt, kā dažādi radoši paņēmieni un vizuālās mākslas iesaiste var palīdzēt rast drosmi un sasniegt taisnīgumu un veicināt personisku aktivitāti un pašiniciatīvu dažādu problēmu situāciju risināšanā. Visi darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Dalībnieku vecums: no 10 gadu vecuma. Dalībnieku skaits: 10.

Sestdiena, 7. augusts

12:00 Komiksu darbnīca “Netipiskais tipiskajā” bērniem ar mākslinieci Viviannu Mariu Staņislavsku

Māksliniece Vivianna Maria Staņislavska komiksu darbnīcā “Netipiskais tipiskajā” veidos komiksus par dzimumu lomām un izmēģinās dažādus vizuālus stāsta veidošanas paņēmienus, iedrošinot ikvienu, ka nav jāmāk zīmēt, lai izveidotu komiksu; nav jābūt stāstniekam, lai izdomātu sižetu!

Dalībnieku vecums: no 5-12 gadu vecumam (darbnīca apmeklējama kopā ar vecākiem). Dalībnieku skaits: 10.

 

14:00 Radošā darbnīca „Līdzdalības skola” kopā ar mākslas vēstnešiem Santu Pētersoni un Marionu Baltkalni

Sestdienas pēcpusdienā aicinām ņemt dalību jauna formāta radošajā darbnīcā „Līdzdalības skola”, kuras laikā bērni un jaunieši radīs savu mākslas darbu – protestu. Darbnīcu izstrādājusi režisore Krista Burāne, māksliniece Ieva Kauliņa sadarbībā ar LLMC mākslas vēstnešiem. Darbnīcas laikā tās dalībnieki iepazīsies ar dažādām mākslinieciski interesantām aktīvisma formām un domās par to, kā būt drosmīgiem un sociāli aktīviem situācijās, kad saskaramies ar netaisnīgumu. „Līdzdalības skolas” laikā jaunieši iepazīsies ar sociāli aktīvu mākslas darbu piemēriem no teātra un vizuālās mākslas, diskutēs par kādu sociāli aktuālu problēmu un radīs savu mākslinieciski interesantu protesta versiju un dokumentēs to video un foto formātā. Darbnīcu vadīs mākslas vēstneši Santa Pētersone un Mariona Baltkalne. Visi darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. 

Dalībnieku vecums: no 10 gadu vecuma. Dalībnieku skaits: 10.

 

Svētdiena, 8. augusts

12:00 - 18:00 Skaņu mākslas un ekoloģijas darbnīca “HABITATS JEB DZĪVOTNE” jauniešiem un noslēguma darbu atskaņošana 17:00 kopā ar māksliniekiem Artūru Punti un Maksimu Šenteļevu

Darbnīcu ciklu noslēgs mākslinieki Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs ar skaņumākslas un ekoloģijas darbnīcu “HABITATS JEB DZĪVOTNE”, kas tās dalībniekiem ļaus aplūkot ekoloģisku domāšanu caur skaņas mākslu, kur autors nevis diktē savu gribu materiālam, bet cenšas iejusties apkārtējā vidē un uztvert un izmantot savā radošajā darbībā tās signālus. Darbnīca ietvers divas daļas: vienā tiek izskaidroti skaņu mākslas principi, demonstrēti spilgtākie piemēri, kā arī izstāstīta darbnīcas vadītāju mākslinieciskā pieredze. Savukārt otrā būs praktiskā daļa, kurā darbnīcas dalībnieki varēs izmēģināt skaņas aprīkojumu un īstenot savas pirmās idejas vides orientētās skaņas radīšanā, izmantojot unikālus, mākslinieku izstrādātus instrumentus un tehniskos risinājumus. Tiks izmantoti sensori (gaismas, kustību, temperatūras, mitruma u.c), sonificēti to signāli, kā arī ar kontaktmikrofonu palīdzību tiks izpētīts atrašanās vietas skaniskais potenciāls. Kā darbnīcas rezultāts taps kopīgi radīts neliels improvizācijas ieraksts, kas tiks atskaņots darbnīcas noslēgumā Koncertzālē "Valmiera". Visi darbnīcai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Dalībnieku vecums: no 15 gadu vecuma. Dalībnieku skaits: 10.

 

 

Pieteikšanās meistardarbnīcām, aizpildot pieteikuma anketu vai sazinoties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratori Māru Žeikari, rakstot uz mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893.

Meistardarbnīcas organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu.

Meistarklašu norisi atbalsta: Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds

 

BŪTISKI! Dalība meistardarbnīcās iespējama, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus COVID-19 izplatības mazināšanai!

Darbnīcu apmeklējums:

Vecumā līdz 12 gadiem – ja nav elpceļu infekcijas slimību simptomi un nav noteikta pašizolācija vai karantīna; dalībniekiem nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu (pase, ID, dzimšanas apliecība).

Vecumā no 12-18 gadiem – jāuzrāda derīgs sertifikāts (www.Covid19sertifikats.lv) vai negatīvs testa rezultāts, kā arī personu apliecinošs dokuments (pase, ID, dzimšanas apliecība).

3 iespējamie varianti:

-      vakcinācijas sertifikāts

-      pārslimošanas sertifikāts (derīgs 180 dienas pēc slimošanas)

-      negatīvs testa rezultāts (derīgs 48h pēc standarta testēšanas vai 6h pēc ātrā antigēnu testa).

Vecumā no 18gadiem – jāuzrāda derīgs sertifikāts (www.Covid19sertifikats.lv) vai negatīvs testa rezultāts, kā arī personu apliecinošs dokuments (pase, ID).

3 iespējamie varianti:

-       vakcinācijas sertifikāts

-       pārslimošanas sertifikāts (derīgs 180 dienas pēc slimošanas),

-      negatīvs testa rezultāts (derīgs 48h pēc standarta testēšanas vai 6h pēc ātrā antigēnu testa). 

Iepazīsti festivālu

Mazdārziņos, garāžās un zem tilta notiek izrādes visai ģimenei.